ЕХФ ги отпиша „црвено-црните“: Вардар нема да игра во Келн!

По две години и една освоена титула, Вардар оваа сезона ќе го нема на завршницата од Лигата на шампионите.

Така прогнозира ЕХФ која го отпиша нашиот првак во своето традиционално рангирање. Со оглед на тоа што е шести фаворит, според прогнозите Вардар би требало да го помина Загреб, но да се сопне на Пик Сегед кој е актуелен шампион на Унгарија, а и неодамна го победи Веспрем, тим кој сезонава го совлада Вардар во Скопје.

Ако нема изненадувања, двете унгарски екипи Пик Сегед и Веспрем ќе се пласираат на завршниот турнир, заедно со Барселона и ПСЖ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Одредени групите за новата СЕХА сезона – познати ривалите во група за Вардар и Еурофарм

Екс репрезентативецот најново засилување на Металург

Мојсоски не мрда од Бутел

Осумина денес парафираа нова верност кон „работниците“

Пановски го објави списокот за ЕХФ шампионатот во Италија

Металург се засили со нов Грузиец -Кбилашвили: Доаѓам во земја во која ракометот е спорт број еден

ВАРДАР ИМА СЕ: Титула, најдобри играчи и – АСИСТЕНЦИЈА НА СЕЗОНАТА!

Директорот на Вардар за новот засилување: Иако е млад, препознавме квалтет кој очекува да доби и потврда

Европскиот шампион со ново засилување: Вардар се засили со Словенец