ЕХФ ги отпиша „црвено-црните“: Вардар нема да игра во Келн!

По две години и една освоена титула, Вардар оваа сезона ќе го нема на завршницата од Лигата на шампионите.

Така прогнозира ЕХФ која го отпиша нашиот првак во своето традиционално рангирање. Со оглед на тоа што е шести фаворит, според прогнозите Вардар би требало да го помина Загреб, но да се сопне на Пик Сегед кој е актуелен шампион на Унгарија, а и неодамна го победи Веспрем, тим кој сезонава го совлада Вардар во Скопје.

Ако нема изненадувања, двете унгарски екипи Пик Сегед и Веспрем ќе се пласираат на завршниот турнир, заедно со Барселона и ПСЖ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Хаос во Баку: Се крена капак од шахта, го уништи болидот на Вилијамс

Комитата Вујо поднесе оставка: Како да работам во клуб, каде играчите немаат пари за сок?

ВИДЕО: Нема пари што можат ова да го платат – врската на Милосављев со публиката во Јане

Дибиров мајсторот објасни како се одјавуваат „МАНГУПИТЕ!“

Парондо: Им симнувам капа на моите ракометари

Карачиќ: Не бев ни свесен што се случува

(ВИДЕО) Емоциите за кои долго ќе се раскажува: Десет минути по мечот, никој не си оди!

ВИДЕО: Моментот кога цел ЈАНЕ САНДАНСКИ експлодира по ударот од 10 метри на Кристопанс

На 60 минути од Келн – Вардар патува во Сегедин со големи +8