Еден новинар кој бил во жирито за „Златната топка“ воопшто не постои, а сепак гласал!?

Неколку навистина чудни пропусти се случија при гласањето за „Златната топка“.

За потсетување, ова престжно признание пред пет дена во Париз го освои Лука Модриќ и на тој начин ја прекина десетгодишната доминација на Роналдо и Меси.

Сепак, се чинид ека не било се баш така регуларно кога стнува збор за гласањето на новинарите за оваа награда. Откако во вторникот се огласи Ласана Либурд, новинар од Тринидад и Тобаго и порача дека редоследот на неговите гласови е променет, односно дека гласал за Меси, а не за Гризман, сега се случи нова интересна ситуација.

Имено, Французите се сомневаат дека новинарот од Коморските Острови, Абду Боина, воопшто не постои. Порталот за кој работел, albaldcomores.com, е згаснат пред шест години, а човекот со тоа име е невозможно да биде пронајден.

Инаку, тој (без разлика кој и да е) гласал на следниот начин: Мбапе, Модриќ, Роналдо, Азар, Салах.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пеп за својот најважен играч: Можеби е и добро што се повреди!

Бока Јуниорс со двојна загуба по Копа .Либертадорес

Модриќ конечно ги искритикува Меси и Роналдо: Тоа што го сторивте, не беше фер!

Кориере со интересна информација: Марсијал со (не)очекувано барање до клубот пред да потпише договор

Допрва може да настане уште поголема омраза кон Иско – Ривалдо му даде трансфер совет

ВИДЕО: Во Арсенал дуваат некои нови ветришта – Гендузи и Лаказет му асистираа на Кошиелни од клупа

За прв пат во историјата на фудбалот: во Шведска прогласен најверниот фанатик во светот – еве и зошто

Клоп пред дербито со Јунајтед на прес доби интересно прашање за Погба – па одби да одговори!

Пеп ги потврди плановите на Сити за оваа трансфер зима