Е ова беше незгодно – Тенисерка се пофали со својот пад: Еве вака ми оди во 2020 година

Руската тенисерка Ана Калинскаја, неодамна ја прекина врската со контроверзниот Ник Кирјос, а на социјалните мрежи на оригинален начин се пофали како и оди во 2020 година.

За време на еден од тренинзите, Ана Калинскаја, се обиде да ја прескокне мрежата, се сопна и падна на под, а тоа беше забележано на камера, по што следуваше комичен коментар од самата ракометарка во стилот „Еве вака ми оди во 2020 година“.

Да потсетиме, сезоната во тенисот беше прекината поради надоаѓањето на коронавирусот, а не се очекува враќање на овој спорт пред почетокот на септември.

 

View this post on Instagram

 

That’s how my 2020 is going 🤸🏼‍♀️🚑🤕#olympicgames2021

A post shared by annakalinskaya78 (@annakalinskaya78) on