Двоен пораз за „Старата дама“ – освен на теренот, Ајакс го сруши Јуве во уште еден сегмент

По Реал Мадрид, малиот Ајакс сруши уште една голема фудбалска ѕверка во дворот на ЛШ.

Синоќа направија нов пресврт дечките од Амстердам и го срушија Јувентус среде Торино, нешто кое можеби и не беше очекувано.

Но освен поразот на тревнатиот дел, Јувентус загуби на уште едно поле по поразот и елиминацијата од Ајакс.

Имено, акциите на Јувентус паднале од синоќа за вртоглави 22%, што е незапамтен пад последните неколку години.

Од друга страна, акциите на фудбалскиот клуб Ајакс според последните извештаи забележале енормно зголемување, на повеќе од 10%.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се одмотува клопчето: Погба побарал да почне преговори со Реал

Навивачите на Ливерпул се фанови по порачка – по Јунајтед сега навиваат за друг

Нова жртва и трагедија во семејството Сала: Ништо не е веќе исто за нив овие неколку месеци

Адебајор раскажа анегдота: Како Мурињо беснееше во соблекувални поради Роналдо

Силна најава на Скај Спорт: Азар и Погба во пакет кај Зидан

Вирусот повторно актуелен – Рој Кин анализира што ќе му направат на Оле Солскјер

Јанев до пред неколку месеци беше незаменлив во Беласица, а пред него сега е најважната животна битка

Тито Виланова на шест дена пред смртта го повикал Меси и со својот потег ја спасил Барселона

Првиот фудбалер кој летово ќе го напушти Јунајтед, ќе се пресели во Арсенал?!