Државата ѝ помогнала на ЦСКА да не загуби од Фенербахче

Последниот шампион на Евролигата ќе се бори за титулата во елитното натпреварување и оваа сезона откако синоќа обезбеди пласман на завршниот турнир во Келн.

Во серијата со Фенербахче, ЦСКА славеше со 3-0, но малку недостасувало сега резултатот да е 2-1 поради службен пораз на рускиот клуб.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.