Драма во Кале со среќен крај за Работнички

Дури по продолжение, најтрофејниот македонски кошаркарски клуб успеа да го совлада дебитантот во елитата Феникс.

Двете екипи пропуштија можност во основниот дел да го решат прашањето околу победникот бидејќи Работнички имаше убедлива предност, а Феникс последен напад и осум секунди да направи уште едно изненадување во својата прва сезона во елитата.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.