Драгиќ ги изнервира фановите на Тони Кукоч

Словенечкиот репрезентативец Горан Драгиќ официјално стави потпис на договорот со Чикаго Булс, но ги крена на нозе фановите на шесткратниот првак со одлуката за бројот што ќе го носи претстојната сезона.

Искусниот плејмејкер одлучи да ја земе „седумката“…

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.