„Дончиќ е најголемиот плачко во лигата“

Во трите сезони во НБА, Лука Дончиќ стекна многу симпатизери, но јасно е дека има и такви кои не го симпатизираат.

Словенецот оваа сезона просечно постигнува по 28,9 поени и по 8 скока и асистенции, но и покрај тоа, Далас се уште не е сигурен учесник во плеј-офот и е со биланс од тенки 36 победи и 28 порази.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.