Докторот на Надал за третманот на кој е Рафа изложен: Веруваме во тоа, Надал ќе биде изненаден

Долгогодишниот лекар на Рафаел Надал, Франсиско Роџ, зборуваше за повредата на својот пулен.

Сопственикот на 22 гренд слем титули го мачи стапалото извесен период, па мораше со одредени интервенции на последниот гренд слем во Париз, да го „успива“ стапалото.

Докторката верува дека новиот третман ќе помогне. Ќе почекаме да видиме. Уште два или три пати и мислам дека Рафа ќе биде воодушевен, ќе живее без болки одредено време“, истакна Роџ.

Надал пред Вимблдон треба да настапи на турнирот под името „Џорџо Армани Класик“ во Худлингем Клаб кој се игра од 21. до 26. јуни.