Доколку Фетел догодина им каже „Чао рагаци“ на Ферари – ова се двете желби на „црвените“

Според извори од Формула 1 светот, Даниел Рикиардо и Валтери Ботас, се желби на Ферари за идната сезона, доколку се случи заминувањето на Себастијан Фетел.

Како одминува времето а Фетел не успева да освои титула со Ферари, се почесто ги има низ кулоарите, муабетите дека Ред Бул го мерка Себастијан Фетел за враќање назад во болидот, со кој освои 4 шампионски титули во минатото.

Ферари имале интерес за Рикиардо и Ботас кои биле на нивната трансфер листа на желби за идната сезона.

Доколку Фетел навистина прекрши со одлуката догодина да го напушти кампот на Маранело, потенцијални нови возачи во Ферари ќе бидат Рикиардо или Ботас.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Ф1 палавковци: Незгодно за Сајнц – Рикиардо со крајно прецизен удар на болното место

ВИДЕО: По инцидентот меѓу Фетел и Верстапен – нај-моментот го има еден механичар!

Хамилтон ја одбрани Британија, дојде на 11 победи од Шумахер

Во Ферари очекувано незадоволни од Фетел: Не сме задоволни, можеше подобро!

Тод: Веќе ништо не е исто со Михаел Шумахер!

Леклер најавува дека ќе биде уште поагресивен на трките

Ма каков Хамилтон, Ред Бул го има најдобриот возач во моментов

(ВИДЕО) Страшен пад на возачот на Дукати: Петручи при 160 на час изгуби контрола

Од Ферари јасни: Макс е виновен, но нема да се жалиме!