Димитровски го напушти Работнички и се пресели во Куманово

Младинскиот репрезентативец на Македонија, Љубиша Димитровски си замина од тимот на Работнички по неполни два месеца од сезоната и во иднина ќе го носи дресот на Куманово.

Тој е прво засилување за кумановци по враќањето на Владимир Мирковски на клупата.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.