Димитријевиќ одигра одличен натпревар, па промаши шут за победа

Екипата на Басконија со брејк го отвори плејофот во шпанското првенство откако славеше на гостувањето кај Валенсија со 80-79.

Победата е апсолутно заслужена ако се знае дека водеше во најголемиот дел од натпреварот, во третата четвртина и со десет поени разлика.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.