Димитријевиќ двоцифрен, Валенсија повторно сигурна на гости

За разлика од домашниот терен каде уште ја очекува првата победа во сезоната, Валенсија вечерва го продолжи максималниот ефект на гости во рамките на АЦБ лигата.

По Манреса и Сарагоса, славеше кај еден од најнезгодните тимови во лигата Бургос што е одлична најава за стартот на Еврокупот кој почнува во вторникот.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.