Димитријевиќ дефинитивно отпадна за дуелите со Шпанија и Украина

Повредата доживеана пред околу еден месец го оневозможи Ненад Димитријевиќ да се врати во националниот тим на стартот од квалификациите за Светското првенство во 2023 година.

Селекторот Драган Бајиќ денеска го објави спсокот од 15 кошаркари на кои ќе смета за ноемврискиот „прозорец“ на ФИБА, а на него, освен Димитријевиќ, ги нема уште Дарио Митевски и Андреј Митревски.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.