Џордан се излажа – мило ми е што тој не е мојот G.O.A.T

Некогашниот кошаркар Кендрид Перкинс, смета дека документарецот „последниот танц“ е полн со лаги и дека му е мило што неговиот GOAT, и дека за него најдобар играч на сите времиња е Леброн Џејмс од Лејкерс.

Иако Џордан во тој документарец повеќе пати се осврна дека бил против тоа Ајзе Томас да биде дел од Дрим тимот на ОИ, се појави сепак транскрипт во кој Мајкл Џордан зборува дека нема да игра доколку е Томас во тимот.

Имаа проблем со Томас поради неговит натпреварувачки нагон. Последниот танц е најдобар документарец кој сум го гледал, но, тој е полн со лаги. Мило ми е што Мајкл Џордан не е мојот GOAT (најголем кошаркар на сите времиња). Леброн Џејмс по мене е најголем на сите времиња“.

„Лажеше и им наштети на многумина поради свои интереси. На крајот од денот, овој документарец е направен со цел Џордан да изгледа како неверојатен херој, а сите останати како лоши луѓе“, порача Перкинс.