Џио Струмица се пласираше во финале од Купот, па спасувале жива глава во Кичево

Екипата на Џио Струмица и во реванш мечот од полуфиналето во Купот на Македонија славеше против Шутова. Вечерва и во Кичево беше совладан овој противник со 2-3 иако домаќините имале предност од 2-0.

Како што не информираа од струмичкиот табор, мечот поминал навистина тензично. Имало голем број прекини, публиката и управата на домаќинот како кон судиите така и кон гостите биле крајнот некоректни.

Победа од 3-2! Целосен пресврт на нашиот тим во жешката атмосфера во Кичево! Струмицо биди горда на своите деца!

Gepostet von Џио am Donnerstag, 18. April 2019

Од таборот на Џио Струмица најавуваат видео од сите немили случувања, а екипата сооглед на тоа што четири часа била држена во сала, во овие моменти се уште патува од Кичево кон Струмица.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Неприкосновени: Џио Струмица старо-нов шампион на Македонија!

Шокантно видео: Како му „прсна“ ногата по дигањето на 250 килограми

Не прокиснала салата – прокиснале сертификатите

Ова го може само во Македонија: Од бизарни причини одложен првио финален меч во одбојка

ВИДЕО: Најлуд потег како завршница за трка на 400 метри – се фрли со глава кон целта

(ФОТО) Италијански одбојкарки освоија титула, па се соблекоа голи

(ФОТО) Додека го освојуваше Скопскиот маратон, на Тирунех од Етиопија му испадна половиoт орган

(ВИДЕО) Мекгрегор како што досега го немате видено

Им нема рамен: Џио Струмица го освои Купот на Македонија