Џио Струмица се пласираше во финале од Купот, па спасувале жива глава во Кичево

Екипата на Џио Струмица и во реванш мечот од полуфиналето во Купот на Македонија славеше против Шутова. Вечерва и во Кичево беше совладан овој противник со 2-3 иако домаќините имале предност од 2-0.

Како што не информираа од струмичкиот табор, мечот поминал навистина тензично. Имало голем број прекини, публиката и управата на домаќинот како кон судиите така и кон гостите биле крајнот некоректни.

Победа од 3-2! Целосен пресврт на нашиот тим во жешката атмосфера во Кичево! Струмицо биди горда на своите деца!

Gepostet von Џио am Donnerstag, 18. April 2019

Од таборот на Џио Струмица најавуваат видео од сите немили случувања, а екипата сооглед на тоа што четири часа била држена во сала, во овие моменти се уште патува од Кичево кон Струмица.