Џентлменот Хамилтон – барем го утеши Фетел!

Луис Хамилтон сигурно чекори кон уште една шампионска титула во Формула 1.

Сезоната допрва почнува, а тој веќе има убедлива предност во однос на ривалите. Драматичната победа на трката во Канада е уште еден дел од тој пат иако начинот на кој дојде до неа не е онаков каков што посакуваше тој.

„Ова апсолутно не е начин на кој сакав да победам. Го натерав да погреши. Кога се враќате на патека, не смеете да одите директно во линијата на движење“, изјави Хамилтон.

Фетел направи циркус по трката, но тоа не му помогна да дојде до првиот триумф во сезоната и сега има 62 бода помалку од Хамилтон.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во Ферари ја губат довербата со Фетел – екс механичарот удри по Германецот

ВИДЕО: Ф1 палавковци: Незгодно за Сајнц – Рикиардо со крајно прецизен удар на болното место

ВИДЕО: По инцидентот меѓу Фетел и Верстапен – нај-моментот го има еден механичар!

Хамилтон ја одбрани Британија, дојде на 11 победи од Шумахер

Во Ферари очекувано незадоволни од Фетел: Не сме задоволни, можеше подобро!

Тод: Веќе ништо не е исто со Михаел Шумахер!

Леклер најавува дека ќе биде уште поагресивен на трките

Ма каков Хамилтон, Ред Бул го има најдобриот возач во моментов

(ВИДЕО) Страшен пад на возачот на Дукати: Петручи при 160 на час изгуби контрола