Девојката на Мбапе е вистинска убавица: Го следи ЕП и својот дечко, но не навива за Франција

Марија Луиза Јакобели, девојка на најдобриот светски фудбалер Килијан Мбапе, ужива во евро-натпреварите ова лето, но не е премногу заинтересирана за Франција.

Таа е ќерка на познатиот спортски новинар и директор на Тутоспорт, Ксавиер Јакобели. Секако, таа навива за Италија на ЕП и засега има причина да бидете задоволни.

Иако е во врска со Мбапе, натпреварите на француската репрезентација ги следи исклучиво поради него, а призна дека само Италија е во нејзиното срце и дека воопшто не ја интересира Франција.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MARIALUISA (@marialuisajacobelli_)

Напаѓачот на ПСЖ (22) и седум години постарата Италијанка се во врска веќе неколку месеци, но врската не ја објавија јавно, а ниту објавија заеднички фотографии. Патем, по стапките на нејзиниот татко, таа се посвети на новинарството и најмногу ја следи Серија А.

Пред неа, Мбапе имаше долга љубовна врска со француската мисица Алиша Ајлис од 2017 година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MARIALUISA (@marialuisajacobelli_)

Мбапе освои четири бода со Франција во првите две кола на Евро. Триколорите најпрво ја победија Германија со 1-0, но вчера во Будимпешта одиграа 1-1 со Унгарија. Во третиот натпревар ќе игра против Португалија.

Очигледно, тоа ќе биде натпревар на одлуката, бидејќи Германија ја доби Португалија и сега сè е отворено во таа група. Германците ќе имаат малку полесна задача затоа што играат против Унгарија во 3. коло.