Детонирана „бомбата“ во Каталонија, Пау Гасол се врати во Барса!

Она што се најавуваше изминатиот период, сега е и официјално – Пау Гасол се врати во редовите на Барселона!

Шпанскиот ветеран по цели 20 години повторно ќе го носи дресот на каталонскиот гигант, а за својот поранешен клуб ќе настапува до 30 јуни оваа година.

Прочитајте повеќе на следниот ЛИНК.