ДЕРВИШЕВИЌ: Се чувствува неиграњето на најискусните, но ќе се бориме до крај

Феникс има дебитантска сезона во елитата за паметење, со малку среќа се пласира во Суперлигата и е најпријатно изненадување и освежување во македонската кошарка оваа сезона.

Освен што забележа фантастични резултати, промовира голем број млади и перспективни кошаркари кои во иднина треба да бидат носители на играта и на екипата и на македонските селекции.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.