Дерик Роуз се враќа во Чикаго Булс?

По пауза од пет години, еден од најдобрите плејмејкери во НБА лигата би можел да се врати на местото на најголемите успеси во својата професионална кариера.

Дерик Роуз е една од желбите на Чикаго Булс каде искусниот кошаркар би можел да замине како слободен играч.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.