Дерби во финалето на универзитетската лига во ракомет!

Во финалето на Универзитетската Лига на УКИМ се пласираа двата главни фаворити, екипата на Факултетот за Физичка Култура,Спорт и Здравје и екипата на Медицинскиот факултет.

Во првото полуфинале Медицински факултет во близок натпревар ја победи екипата на ФЕИТ, додека во вториот полуфинален меч популарните “дифовци” ја прегазија екипата на Филозофски факултет.

Ова ќе биде втор натпревар помеѓу овие две екипи оваа сезона, првиот меч го добија ФФОСЗ со минимални 23:22.Но се разбира, во финалето очекуваме уште повозбудлив меч помеѓу најдобрите универзитетски екипи во Македонија.

Финалето ќе се одигра на 20.05.2019, понеделник со почеток од 13:00ч. во салата на спортскиот центар “Јане Сандански”, a влезот за сите посетители е бесплатен.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Блеснаа новите дресови на Вардар пред патувањето во Келн

Дибиров го објаснува моментот на вистината кога им соопштил Самсоненко ДЕКА Е КРАЈ!

Квалификацискиот меч против Грција и официјално нема да се игра во Скопје

Доминација: Вардар е старо-нов шампион на Македонија

БОМБА: Еден од најбогатите Македонци ќе биде нов газда на Вардар.

Пред Вардар е прекрасна шанса: Утре може да биде голем ден за „црвено-црните“

Тешко ќе биде против Барселона – но на помош им доаѓа големо засилување на „црвено-црните“

(ВИДЕО) Кога е најтешко, ова е најмалку што може да се направи: Вардаре, не те оставаме!

Парондо сликовито ја објасни (не)идеалната ситуација во клубот оваа сезона