Денес е денот „Д“ за судбината на Вардар !?

Како што е познато, пред една седмица на јавноста со свое писмо и се обрати почесниот претседател на РК Вардар, Михајло Михајловски околу иднината за клубот по најавеното заминување на Сергеј Самсонеко.

Тој во своето обраќање меѓу другото и наведе:

„Во еден разговор со г-дин Едуард Кокшаров, спортски директор на РК Вардар го замолив да им пренесе на играчите и да ги замоли за трпение до 10 мај и да се воздржат од предвремено раскинување на договорите и давање на исписници“.

Токму денес е тој датму, 10 мај кој што Михајло го потенцираше, па многумина веќе се прашуваат дали е позната судбината на „црвено-црните“.

Инаку Вардар денес во рамки на полуфиналето од Купот на Македонија ќе ги одмери силите со Еурофарм Работник во Куманово со почеток од 20:00 часот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Блеснаа новите дресови на Вардар пред патувањето во Келн

Дибиров го објаснува моментот на вистината кога им соопштил Самсоненко ДЕКА Е КРАЈ!

Квалификацискиот меч против Грција и официјално нема да се игра во Скопје

Доминација: Вардар е старо-нов шампион на Македонија

БОМБА: Еден од најбогатите Македонци ќе биде нов газда на Вардар.

Пред Вардар е прекрасна шанса: Утре може да биде голем ден за „црвено-црните“

Тешко ќе биде против Барселона – но на помош им доаѓа големо засилување на „црвено-црните“

(ВИДЕО) Кога е најтешко, ова е најмалку што може да се направи: Вардаре, не те оставаме!

Парондо сликовито ја објасни (не)идеалната ситуација во клубот оваа сезона