Ден за „вечно“ дерби!

Во најчудната сезона во историјата на македонското првенство, најголемите ривали ќе го одиграат својот втор меѓусебен дуел.

Вкупно трет во оваа натпреварувачка кампања бидејќи МЗТ Скопје и Работнички еднаш играа и во АБА 2 лигата, на турнирот во Сарајево.

Прочитајте го целосниот текст на следниот ЛИНК.