Давитков мора да го напушти селекторското столче ?

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација Јорданчо Давитков најверојатно ќе мора да ја напушти оваа позиција. Тоа го обврзува неговата работна обврска со кувајтскиот прволигаш Ал Кадсија.

Работните обврски нема да му дозволат да мине комплетен циклус со репрезентацијата во пресврет на дуелите со Косово и со Романија. Клубот од Кувајт дал „зелено светло“ да ја продолжи работата како селектор, но не и да ги мине подготовките на што најверојатно инсистира МКФ.

За утре е најавена и прес конференција на Давитков, на која ќе ги соопшти причините поради кои нема да биде повеќе на селекторското столче.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Што стори Кампасо против Барселона на полувреме – се тресеше цела сала полна навивачи!

МЗТ дојде до втората победа на гостински терен во АБА2

ВИДЕО: Непослушниот кошаркар на Шарлот го подигна Џордан од клупата: Не така сине!

Кари веднаш му врати на Онил за некогашниот силен Лејкерс

(ВИДЕО) Дончиќ дели неверојатни асистенции, но Американците се воодушевени од неговото радување

Кари со интересен став за 12-те астронаути кои патуваа кон месечината

Атаман бара Евролигата да направи преседан – да преиграат веќе завршен меч?

ВИДЕО: Перфекционистот Обрадовиќ пак во голем елемент: Еј ало, каде одиш?

Обрадовиќ со својот Фенер ги победи „детелинките“ среде Атина