Данска ќе не пречека на 70 километри од Копенхаген

Првиот натпревар од претквалификациите за Европското првенство во 2025 година, македонската репрезентација ќе го одигра на 25 август.

Противник ќе биде Данска, а Кошаркарската федерација на оваа земја одлучи…

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.