Да ме викнеше Џордан во Чикаго, ќе му кажев да се е*е!

Малку повозрасните љубители на кошарката, одлично се сеќаваат на поранешниот играч на Индијана Пејсерс, Реџи Милер – еден од најдобрите шутери во историјата на НБА.

Во последната деценија од минатиот век, тој беше една од суперѕвездите во лигата, неколку пати на дофат на титулата, но никогаш не му израдува на шампионскиот трофеј.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.