Чудна ситуација во НБА: Не се знае кога ќе се игра „мајсторката“ меѓу Феникс и Далас

Иако се знае дека седмиот меч од серијата во полуфиналето на Западната конференција е на програмата в недела, НБА уште не го одредила терминот на одигрување.

Причината за тоа лежи во можноста да се игра „мајсторка“ во уште една серија. Од НБА ја очекуваат разврската во полуфиналето на Истокот

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.