Човекот има челични нерви: Погледнете го потегот на Ѓоковиќ откако цела сака го свиркаше

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ беше поразен синоќа на завршниот Мастерс во Торино, тој загуби во директен дуел против Јаник Синер кој беше домаќин овде, а тоа се виде и по реакцијата на трибини.

Во Торино, Новак Ѓоковиќ очигледно не беше посакуван противник и публиката често го навредуваше и свиркаше додека траеа тајм-аутите.

Иако поразен, во 3. коло, од зелената група, Ѓоковиќ ќе се сретне против резервистот Хуркач, а Холгер Руне ќе му биде противник на победникот Јаник Синер.

Очигледно дека Торино беше „жешка подлога“ за Новак Ѓоковиќ, од каде добиваше 100% омраза и свиркање, но на оригинален начин тој тоа го „оркестрираше“ и не дозволи тоа да му го наруши расположението.