ЗАНИМЛИВОСТИ / КОЛУМНА

ВИДЕО: Ново шоу на Мамиќ – на свадбата на синот „растури“ со Рада Манојловиќ

Контроверзниот сопственик на Динамо Загреб, Здравко Мамиќ кој само пред еден месец преживеа атентат, изминатиот викенд направи ново шоу. Тој го ожени по вторпат својот син, а гостите на прославата ги забавуваше познатата српска пејачка Рада Манојловиќ. https://www.instagram.com/p/BaUwnm5FjAo/?hl=en&taken-by=zdravko__mamic Мамиќ комплетно полудел кога...

ВИДЕО: Досега невидено – Германски навивачи на трибина се гаѓаа со мртви риби

Мечот во германската трета лига помеѓу Карл Цајс Јена и Ханза Рошток кој се одигра викендов, долго ќе се памети по акцијата што гостинските навивачи ја направија. https://www.youtube.com/watch?v=bwX5_WatB3U&feature=youtu.be&t=14 Навивачките акции доста често можат да бидат сурови и брутално, но и оргинални...

Порно ѕвезда „алатката“ ја замени со микрофон – стана спортски репортер

Спортските емисии, особено оние за фудбал денес се незамисливи без згодни и убави водителки, а најново лице во оваа професија е поранешната порно ѕвезда Миа Калифа. Атрактивната порно ѕвезда која својата прва професија, барем за момент ја стави во мирување,...

ФОТО: Шпанската полиција го уапси „Кристијано Роналдо“

Реал Мадрид вчера со судни маки го совлада градскиот ривал Гетафе во гости со 2-1 во мечо од 8. коло од Ла Лига. „Кралевите“ до победата стигнаа во самиот финиш на мечот кога на сцена стапи Кристијано Роналод. Сепак многу...

ВИДЕО: Коментатор го прекина преносот поради два недосудени пенали

Vladimir Nikoloski komentirao je utakmicu druge ruske lige, no u 66. je otišao sa svog mjesta zbog sudačkih previda. 'U redu, možda sam malo pretjerao', rekao je kasnije Владимир Николоски, руски коментатор кој вршеше пренос од втората руска лига од...

ФОТО: Луда прослава по пласманот на СП – гол како од мајка роден играше...

  Емил Халфредсон, фудбалскиот репрезентативец на Исланд и член на италијански Удинесе на својот профил на „Инстаграм“ објави прилично интересна и нетипична слика. Имено, овој 33-годишен фудбалер заигра шах, носејќи на себе само црвени папучи, чисто гол како до мајка роден. „Уметноста...

Шест жени, девет деца, а сега стигна и првиот внук – Роберто Карлос стана...

Роберто Карлос, поранешниот репрезентативец на Бразил и еден од најдобрите леви бекови во историјата на фудбалот, на 44. години стана дедо, една од неговите ќерки роди момче. Џована, втората ќерка на поранешниот фудбалер на Палмеирас, Интер, Реал Мадрид, Фенербахче, Коринтијан,...

Лудост или храброст – „Гробар“ со точак преку Македонија тргна за Албанија да го...

Кога станува збор за натпревари во кои се среќаваат екипи или селекции од Србија и Албанија секогаш под дифолт значи меч од висок ризик. Ждрепката на УЕФА за Европа лига сакаше српски Партизан и албански Скендербег да се најдат...

ВИДЕО: Балотели не мирува – нова глупост по која сите паѓаа од смеа

Кога станува збор за Марио Балотели повеќе ништо не не изненадува, а дека не може да седи мирен покажа уште еднаш. Овојпат  се одлучи да воведе иновација во тренинг центарот на Ница откако организираше трка со мини-мотори што предизвика големо...

Парагвај на Венецуелците во хотел им праќале жени, во обид да изборат СП

Парагвајците се најголемите губитници во јужноамериканските квалификации за СП во 2018 година. Имено, во последното коло тие мораа да ја победат отпишаната Венецуела за да би биле во комбинација, но загубија и тоа со гол во 84. минута. Сепак после...


SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV