ЗАНИМЛИВОСТИ

И англиските весници препишуваат, ги помешаа информациите околу Лукаку

Четирите големи весници во Англија, Дејли Мејл, Сан, Експрес и Мирор, беа обвинети за ширење на дезинформации поврзани со новата аквизиција на Манчестер Јунајтед Ромелу Лукау. Нипомалку ни повеќе нивните натписии предизвикаа остра реакција на првиот чопвек на исламската заедница...

Да се биде Жозе Мурињо на неколку минути?(Видео)

Сопствениците на “Top eleven“ игрицата повикаа дел од заинтересираните да ja тестираат новата можност, кој ви обезбедува да бидете менаџер на еден тим и тоа на прес конференција. Ни помалку ни повеќе треба да се биде во кожата на Жозе...