ЗАНИМЛИВОСТИ

Легендата во нов скандал: Руни уапсен во пијана состојба!

Легендарниот англиски напаѓач Вејн Руни бил уапсен синоќа од полицијата во Чешир под сомнение дека возел во алкохолизирана состојба. Од полицијата уште не е потврдена оваа информација, но истата утринава ја објавија бројни англиски медиуми. Според сведоци, Руни се забавувал...

Хумелс може да добие санкции од Баерн Минхен поради непромислениот потег (Видео)

гДефанзивецот на Баерн Минхен, Матс Хумелс, би можел да добие казна од неговиот клуб, пред се поради неговото однесување кога е надвор од теренот. Тој неодамна постави видео на неговиот Инстаграм профил, како од неговата тераса скока во базен, а...

Успешен на теренот, среќен надвор од него: Чави ја доби главната премија на лотарија...

Легендарниот плејмејкер на Барса и шпанската репрезентација Чави Ернандес ја освои главната премија на годишната лотарија на катарската Доха Банка. Компанијата секоја година организира лотарија за сите свои клиенти, а добитникот освојува еден милион катарски риали, односно околу 265 илјади...

Девојката на Роналдо иако е бремена, се пофали дека е во топ форма (Видео)

Девoјката на Кристијано Роналдо е во петиот месец од бременоста, но докажа дека и покрај тоа внимателно се грижи за својот изглед. На својот Инстаграм профил Георгина Рoдригез објави видео во кое покажа како успева да се одржи во...

Пливачот кој е хит во Шпанија: Додека колегите пливаа, тој им оддаде почит на...

Шпанскиот пливач Фернандо Алвареш им предложи на луѓето во меѓународната пливачка федерација, да им се оддаде почит на жртвите од терористичкиот напад во Барселона пред неколку дена, но тоа не беше одобрено. Пливачката федерација го одби барањето на шпанскиот пливач,...

Паулињо имаше мал пех на презентацијата, анти фановите на Барса се мајтапат (Видео)

Новиот фудбалер на Барселона, бразилскиот ас Паулињо, вчера беше презентиран на „Камп Ноу“, играч во кој тренерот Валверде гледа дека донекаде ќе ги среди проблемите во составот, иако така не сметаат и навивачите. Паулињо кој во минатото настапуваше и во...

Проклетството продолжува, нова “жртва“ по постигнатиот гол на Ремзи

Проклетството поврзано со Арон Ремзи продолжува, тој во петокот постигна гол, а негова нова “жртва“ е израелецот Јисраел Кристал. Имено станува збор за најстариот жител на на светот кој почина во 113 година од животот. Човекот кој го има...

Жештината им удри во глава, фудбалските ѕвезди и нивните летни лудории (Видео)

Врелите летни денови се чини се доволен мотив за водени лудории на познатите фудбалски имиња на денешницата, а дел од нив одлучија да се разладат на интересен начин. Пoгледнете кој од големите ѕвезди се забавуваше на оргинален начин ова...

Мирно утро во Скопје, затишје пред бура, наскоро слетуваат и чартерите со навивачи

Според најавите и информациите со кои располагаат организаторите на УЕФА Суперкупот кој вечерва ќе се одржи во Скопје, околу пладне на аеродромот Алексанадр Велики треба да слетаат и авионите во кои ќе бидат навивачите на МКанчестер Јунајтед. Помал дел...

Манчестере мој, УЕФА и ФФМ не ми овозможија да бидам среќен со тебе во...

Македонија и Скопје ја добија големата чест и организација од УЕФА, да бидат домаќини на големото УЕФА Суперкуп финале, кое ќе се одржи утре на арената „Филип Втори“, а главните актери ќе бидат веројатно двете планетарно најпопуларни екипи на...