ПОЧЕТНА ЗАНИМЛИВОСТИ

ЗАНИМЛИВОСТИ

Фудбал од забава: Играч на Лестер во наследство ќе добие 20 МИЛИЈАРДИ долари

Малкумина во Европа, па дури и во Англија знаат за 19-годишниот фудбалер на Лестер, Фаик Болкија. Но, иако никој не го знае, овој тинејџер е убедливо најбогатиот светски фудбалер. Кога ќе се земе предвид кој е и од каде доаѓа,...

Кутриот Рино: Како Пирло, Неста, Инѕаги и компанија го малтретирале Гатусо…

На сите им е добро познат темпераментот на Џенаро Гатусо и сега како тренер и порано како играч. Но, малкумина знаат дека тој во текот на играчката кариера, всушност, бил жртва на своите колеги од тимот. Тоа го откри Андреа...

Можеби по екс-играчот на Јувентус: Меси објави како ќе се вика неговото трето дете

По Тијаго и Матео, семејството на Лионел Меси наскоро ќе го добие своето трето дете. Тијаго Меси е роден на 2 ноември 2012 година, Матео на 11 септември 2015, а нивното братче треба да дојде на овој свет во мај....

Навивачите на Наполи со урнебесно комични реакции на новата тетоважа на Игуаин (Фото)

Напаѓачот на Јувентус  Гонзало Игуаин ја претстави нова тетоважа, но одговорите и реакциите не се баш пријатни. Аргентинскиот фудбалер го има истетовирано долниот дел од грбот, каде сега стои натписот “Hasta la victoria siempre” или  "До победа, секогаш". Фразата е поврзана со аргентинскиот...

Шок во Украина: Изрешетан автомобилот на фудбалер на Динамо Киев

Автомобилот на фудбалерот на Динамо Киев, Денис Гармаш претрпе голема штета откако на него синоќа се испалени неколку куршуми. Инцидентот доаѓа на два дена пред натпреварот на Динамо против Партизан во последното коло од групната фаза на Лигата Европа. "Поршето"...

Бизарна случка на трка во Шпанија: Влезе на патеката и силно го турна велосипедистот...

Рускиот велосипедист Максим Белков, доживеа незгоден пат при трката во Шпанија, кога беше турнат од еден бесен човек кој беше во близина на патеката. Во 12. етака од трката на Вуелта Еспања, рускиот велосипедист беше соборен на земја, откако на...

Технологијата го нагласува новиот Volkswagen Touareg – Лесно управување кое ги штити луѓето и...

Камерата за топлинска обработка на Touareg може да открие загрозени лица и диви животни ноќе порано од било кое човечко суштество Функцијатата за Night Vision може да открие објекти до 130 метри во мрак, да го предупреди возачот...

Пике пак политички негодува: Срамно е ова што и го правите на Каталонија

Контроверзниот шпански дефанзивец Жерар Пике, стана еден од главните борци за независност и отцепување на Каталонија од кралството Шпанија. Многумина како од навивачи, така и од пријатели, му замерија дека премногу се занимава со политика, и дека пред се треба...

(ФОТО/ВИДЕО) Поранешна девојка на фудбалер на Интер вети стриптиз ако „Нероазурите“ ја освојат титулата

Манекенката Сабрина Хамами е голем навивач на клубот од Милано и е подготвена да направи се за да ги мотивира да ја освојат титулата во Серија А. Таа им ветува дека ќе се соблече за нив, односно ќе одигра стриптиз...

Кога нема кој, спонзор може да биде и порно ѕвезда

Иако Германија е една од најбогатите и најмоќни држави во светот, ни таму не е лесно да се најде спонзор ако не сте дел од елитата. Тоа на своја кожа го почувствува членот на десеттата по ранг фудбалска лига, односно...