ПОЧЕТНА ЗАНИМЛИВОСТИ

ЗАНИМЛИВОСТИ

Манчестере мој, УЕФА и ФФМ не ми овозможија да бидам среќен со тебе во...

Македонија и Скопје ја добија големата чест и организација од УЕФА, да бидат домаќини на големото УЕФА Суперкуп финале, кое ќе се одржи утре на арената „Филип Втори“, а главните актери ќе бидат веројатно двете планетарно најпопуларни екипи на...

Циркус: Дембеле лудувал со македонска секс-бомба, па пак се повреди

Вториот најскап фудбалер во историјата на Барселона, Усман Дембеле повторно се повреди ќе биде надвор од терените околу еден месец. https://www.instagram.com/p/BdLyoLZFcqW/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_legacy Медиумите во Шпанија веднаш ги најдоа причините за тоа. Наводно, од доаѓањето во Барселона, Французинот живее неспортски живот, постојани излегува...

Се исповеда поранешната девојка на Хамилтон: Ме користеше само за секс

Вероника Вале, поранешната девојка на Луис Хамилтон прозборе за времето кое го помина со шампионот во Формула 1. Атрактивната манекенка од Порторико беше со Хамилтон само три месеци, но и за тој период останала разочарана од него. "Нагло го менуваше расположението....

Ибишевиќ: Мајка ми ископа „гроб“ во шумата за да преживеам јас и сестра ми

Ведад Ибишевиќ на 33-годишна возраст реши да ја заврши репрезентативната кариера во дресот на Босна и Херцеговина. На 82 натпревари постигна 28 гола, од кои два и тоа како важни. Но она што помалку го знае јавноста е неговата животна...

Проклетството продолжува, нова “жртва“ по постигнатиот гол на Ремзи

Проклетството поврзано со Арон Ремзи продолжува, тој во петокот постигна гол, а негова нова “жртва“ е израелецот Јисраел Кристал. Имено станува збор за најстариот жител на на светот кој почина во 113 година од животот. Човекот кој го има...

(ФОТО) Величина од човек: Играчот на Ливерпул го одбележа роденденот на Тоше Проески

Сите знаат дека Дејан Ловрен е голем фан на Тоше Проески, не минува ниедна годишнина од смртта на нашиот пејач или негов роденден без фудбалерот на Ливерпул да го одбележи. Така е и денеска. Се навршуваат 37 години од раѓањето...

Јунајтед со посебен подарок за малото девојче кое ги знае сите играчи на „ѓаволите“...

Девојчето кое е заљубено во Манчестер Јунајтед и кое ги знае сите играчи на овој славен англиски клуб, доби специјален подарок од клубот од Манчестер, како награда за сето тоа што таа го има во својата глава. Видеото кое се...

Фотографијата која ја потресе Шпанија: Поранешниот шпански репрезентативец сакал да гласа против независност, но...

Каталонија беше местото на кое се случија навистина мачни сцени кои малку кој можеше да ги замисли во модерна и демократска Европа во 21. век. По референдумот за независност кој се одржа во Каталонија во неделата, полека се откриваат приказните...

Португалецот уловен: Познато е зашто Роналдо често оди на Ибица

Португалската суперѕвезда Кристијано Роналдо неколку пати последните недели беше на популарниот шпански остров Ибица. Медиумите веднаш почнаа приказни дека таму патува тајно и дека има љубовна афера, далеку од очите на својата девојка Георгина. Излезе дека причините се сосема други. Роналдо...

Кавани во соблекувалните го пецнал Нејмар таму каде што најмногу го боли

Вистина или не, високо тиражниот весник El Pais, тврди дека го знае контектстот на расправијата помеѓу Кавани и Нејмар во соблекувалната по мечот со Лион. Многу беше напишано на оваа тема, беше тврдено дека дури и физички се пресметале во...