ПОЧЕТНА ТЕНИС ТЕНИС / DAVIS CUP + FED

ТЕНИС / DAVIS CUP + FED

Ѓоковиќ и Пике создаваат пандан на Дејвис Купот со астрономски награден фонд!

Според пишувањата на француски „Л'Екип“, на повидок е голема револуција во тенисот, а предводници се српскиот тениски ас Новак Ѓоковиќ и човекот кој нема никаква допирна точка со овој спорт, но е огромен вљубеник во тенисот, стоперот на Барселона...

Србљак донесе водство за Македонија против Исланд во Дејвис Купот

Македонскиот тенисер Горазд Србљак ја донесе Македонија во водство по денешниот меч против Исланд од 1. коло од Третата Европска зона од Дејвис купот. Србљак во првиот меч што се игра во Пловдив го победи Егил Сигурдсон со 2:0 во...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV