ПОЧЕТНА ТЕНИС ТЕНИС / DAVIS CUP + FED

ТЕНИС / DAVIS CUP + FED

Србљак донесе водство за Македонија против Исланд во Дејвис Купот

Македонскиот тенисер Горазд Србљак ја донесе Македонија во водство по денешниот меч против Исланд од 1. коло од Третата Европска зона од Дејвис купот. Србљак во првиот меч што се игра во Пловдив го победи Егил Сигурдсон со 2:0 во...

Ѓоковиќ и Пике создаваат пандан на Дејвис Купот со астрономски награден фонд!

Според пишувањата на француски „Л'Екип“, на повидок е голема револуција во тенисот, а предводници се српскиот тениски ас Новак Ѓоковиќ и човекот кој нема никаква допирна точка со овој спорт, но е огромен вљубеник во тенисот, стоперот на Барселона...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV