ТЕНИС / ATP + WTA

Надал свесен зошто го загуби првото место на АТП – тенисерите имаат нов лидер

Рафаел Надал доживеа пораз на земјена подлога, откако скоро една година царуваше и имаше низа победи во оваа категорија. Шпанецот беше поразен од Доминик Тим со 2:0 во сетови, а според негово мислење, најважно е да се чувствуваш добро и...

Надал го загуби првото место, идната недела може да го врати

Рафаел Надал од понеделник нема да биде прв светски рекет откако денеска доживеа пораз од Доминик Тим во четвртфиналето од Мастерсот во Мадрид. Австриецот славеше со 2-0 (7-5, 6-3) прекинувајќи ја фантастичната серија на Надал кој имаше 50 освоени сета...

ВИДЕО: Анонимен сексапил на 133. место на ВТА – како тенисерката Корина од Италија...

Доколку не сте слушнале за тенисерката Корина Дентони од Италија, тоа е затоа што таа е надвор од најдобрите 100 тенисерки на ВТА листата, односно точно 133. на листата. Меѓутоа, Корина овие денови е во центарот на вниманието на италијанските...

ТАМО ДАЛЕКО: Ѓоковиќ руши негативен рекорд уште од 2006 година

По поразот во втората рунда од Мастерс турнирот во Мадрид, Новак Ѓоковиќ, дополнително ќе падне на АТП ранкингот. Тој со денешниот пораз ќе загуби дополнителни 315 бодови и ќе падне најмалку уште 6 позиции на табелата. Според ова како се движат...

Ноле повторно разочарува: Едмунд го исфрли Ѓоковиќ на Мастерсот во Мадрид

Српскиот тенисер и некогашниот број 1 Новак Ѓоковиќ денеска повторно ги разочара своите фанови. Ноле во вториот меч на Мастерсот во Мадрид беше поразен од Британецот Кајл Едмунд со 2:1 во сетови. Иако одигра многу добар меч против Кеи Нишикори...

ВИДЕО: Ова не е стариот убиствен Ѓоковиќ: Против Нишикори го има веројатно најголемото промашување

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ во 1. коло од Мастерс турнирот во Мадрид, славеше над Кеи Нишикори, во натпревар каде имаше една неверојатна грешка во завршницата од 2. сет. Ѓоковиќ сигурно дека е далеку од својата најдобра форма, но ваков потег...

ВИДЕО: Ѓоковиќ и Надал имаа средба на тренинг – многумина сметаат дека нивниот однос...

Големите ривали Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал, се сретнаа на тренинг во Мадрид. Српскиот тенисер вчера пристигна во главниот град на Шпанија, со цел добро да се подготви за Мастерс турнирот кој е на програмата од 6. до 13. мај. Ѓоковиќ...

(ВИДЕО) Скандал во Барселона: Димитров го нападна противникот

Голем скандал се случи попладнево на четвртфиналниот дуел од турнирот во Барселона меѓу Григор Димитров и Пабло Карењо Буста. Шпанецот славеше со 2-0 (6-3, 7-6), но противникот се изнервира во тај-брејкот од вториот сет кога дојде до една чудна ситуација....

Швајцарскиот нутриционист: Ѓоковиќ има сериозни проблеми, знаев дека ова ќе се случи…

Некогашниот број 1 во светскиот тенис, Новак Ѓоковиќ, дошол до граница сериозни да си наштети со своето здравје. Српскиот тенисер веќе две години не е на високо ниво какво што го памети публиката, а тоа се должи на проблемите кои...

Надал „царува“ на земја – рутински го среди Лопез Гарсија за 1/4 финале во...

Шпанецот Рафаел Надал сигурно и рутински во осминафиналето оствари победа против Гилјермо Лопез Гарсија со 2:0 во сетови, 6:1, 6:3. Кралот на земја како што популарно го нарекуваат Надал, во првиот сет на противникот му даде шанса да игра само...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV