ТЕНИС / ATP + WTA

Јотовски лесно до четвртфиналето во Добој

Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски успеа да се пласира во четвртфиналето на фјучрсот во Добој. Тој денеска го совлада Германецот Кристијан Хиршмилер со 2-0 во сетови. Нашиот тенисер двата сета го доби со 6:3 во гемови за 85 минути...

Мицов во двојки запиша победа на фјучрсот во Добој

Македонскиот тенисер Стефан Мицов денеска на фјучрсот во Добој испушти победа во сингл против четвртиот носител Мануел Жинарод Франција, но затоа пак во игра на двојки заедно со Лигси Зао од Кина ги победија Мате Делиќ (Хрватска) и Милан...

(ВИДЕО) Помрачување на умот: Плишкова одби да се ракува со судијата, а потоа почна...

Невидена сцена по дуелот од второто коло од Мастерсот во Рим помеѓу Каролина Плишкова и Марија Сакари. Досега не сме биле во прилика да сведочиме на вакви случки, особено не на тениските мечеви во кои силите ги одмерувале дамите. Чешката тенисерка...

Србљак му се приклучи на Јотовски

Македонскиот тенисер Горазд Србљак успеа да се пласира во 2.коло на фјучрсот во Добој откако денеска во мечот од 1.коло со пресврт го совлада Лука Превосто од Италија со 2-1 во сетови. Во првиот сет противникот беше подобар и...

Јотовски ја мина првата пречка во Добој, елиминиран Мицов

Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски (трет носител) без поголеми пречки ја мина првата пречка на фјучрсот во Добој. Тој во првото коло го совлада Дејн Пропоџиа од Австралија со 2-0 во сетови (6:3 и 6:0 во гемови) и во...

Федерер пак е прв, Ѓоковиќ најслаб во последните 12 години

Иако не игра натпревари од крајот на март, Роџер Федерер повторно е на чело на АТП листата благодарение на тоа што Рафаел Надал не ја одбрани титулата во Мадрид. Нивната вртелешка би можела да потрае пролетва и летово бидејќи Надал...

Надал свесен зошто го загуби првото место на АТП – тенисерите имаат нов лидер

Рафаел Надал доживеа пораз на земјена подлога, откако скоро една година царуваше и имаше низа победи во оваа категорија. Шпанецот беше поразен од Доминик Тим со 2:0 во сетови, а според негово мислење, најважно е да се чувствуваш добро и...

Надал го загуби првото место, идната недела може да го врати

Рафаел Надал од понеделник нема да биде прв светски рекет откако денеска доживеа пораз од Доминик Тим во четвртфиналето од Мастерсот во Мадрид. Австриецот славеше со 2-0 (7-5, 6-3) прекинувајќи ја фантастичната серија на Надал кој имаше 50 освоени сета...

ВИДЕО: Анонимен сексапил на 133. место на ВТА – како тенисерката Корина од Италија...

Доколку не сте слушнале за тенисерката Корина Дентони од Италија, тоа е затоа што таа е надвор од најдобрите 100 тенисерки на ВТА листата, односно точно 133. на листата. Меѓутоа, Корина овие денови е во центарот на вниманието на италијанските...

ТАМО ДАЛЕКО: Ѓоковиќ руши негативен рекорд уште од 2006 година

По поразот во втората рунда од Мастерс турнирот во Мадрид, Новак Ѓоковиќ, дополнително ќе падне на АТП ранкингот. Тој со денешниот пораз ќе загуби дополнителни 315 бодови и ќе падне најмалку уште 6 позиции на табелата. Според ова како се движат...


SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV