ПОЧЕТНА ТЕНИС ТЕНИС / ATP + WTA

ТЕНИС / ATP + WTA

Надал го осигура првото место, па се повлече од Париз

Шпанецот Рафаел Надал без борба го предаде мечот со српскиот тенисер Филип Крајаиновиќ кој се пласира во полуфиналето од Мастерсот во Париз. Наместо на терен, Надал се одлучи да го напушти турнирот и тоа поради повреда на коленото која ја...

ШОК: Познатата тениска ѕвезда пред доживотна суспензија поради местење

Николас Кикер, моменатлно 84-тенисер на светото според АТП листата се соочува со доживотна суспензија поради местење натпревари. Аргентинскиот тенисер се сомничи дека наместил два свои натпревар на челинџер турнири за време на 2015 година. Станува збор за натпревари на турнири во...

Федерер дефинитивно се предаде!

Најдобриот светски тенисер на сите времиња Роџер Федерер дефинитивно ќе го пропушти Мастерсот во Париз кој почнува денеска. Одлуката на Швајцарецот ја соопшти организаторот и тоа неполн ден откако Федерер по седми пат во кариерата триумфираше на турнирот во својот...

Само што заврши со операцијата, а Новак Ѓоковиќ..

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ одработи прв тренинг само неколку дена по операцијата на својата десна рака. Факт е дека сака да закрепне што побргу и посилен да се врати на терените, со цел да не им овозможи на конкурентите...

Влез меѓу бесмртните: Федерер ќе го сруши рекордот на Агаси!?

Најдобриот тенисер на сите времиња Роџер Федерер не само што е рекордер по бројот на освоени Гренд слем титули, туку има можност да собори уште еден неверојатен рекорд. Со прифаќањето на поканата за настап на турнирот во Ротердам, тој доби...

Надал го спушти на земја Доминик Тим кој претходно го елиминира Ѓоковиќ

Првиот тенисер во светот, Рафаел Надал, убедливо го совлада својот противник Доминик Тим во четвртфиналето од Мастерс турнирот во Монте Карло. Кралот на земја беше предоминантен и за нешто повеќе од 60 минути игра, рутинирано славеше со 6:0, 6:2 во...

Ѓоковиќ веројатно даде најава за тоа дали ќе биде дел од Австралија Опен

Некогаш првиот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ, се уште нема потврдено дали ќе настапува на првиот Грен слем турнир годинава, Австралија Опен. Но тој денеска испрати јасна порака дека веројатно и сепак, ќе биде дел од големиот турнир кој се...

Британскиот тенисер е суспендиран поради користење кокаин, но неговото алиби е неверојатно

Британскиот тенисер Ден Еванс, е суспендиран на една година неиграње тенис, поради тоа што бил позитивен допинг тестот кој му бил направен. Четвртиот рекоет на Британија „падна“ на допинг контролата во април на турнирот во Барселона, а дури сега му...

Венус со одлично издание, до финале на ВТА турнирот во Сингапур

Американската тенисерка Венус Вилијамс, успеа да се пласира во финалето од завршниот ВТА турнир во Сингапур, откако во полуфиналето со пресврт се избори против француската тенисерка Каролин Гарсија. 37 годишната тенисерка од Америка повторно импресионираше, и иако се наоѓаше во...

Само една победа на Федерер го дели од несекојдневен рекорд на турнирите

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер денеска славеше со 2;0 во сетови против германскиот ас Колшрајбер, па се наближи на чекор од првата позиција на АТП листата, што е негова доста посакувана цел подолг период. Федерер на турнирот во Ротердам во рамките...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV