ПОЧЕТНА ТЕНИС ТЕНИС / ATP + WTA

ТЕНИС / ATP + WTA

ВИДЕО: „Дувна ветре развигорче“ па италијанската тенисерка остана без суќничка

Италијанската секски тенисерка, Камила Џорџи се реши да избере необична опрема на радост на публиката која го гледаше нејзиниот меч. https://youtu.be/ZN-nYs9dPZs?t=3 Џорџи важи за една од најатрактивните тенисерки на ВТА турнирите, а доказ за тоа е и еден од подготвителните турнири...

ВИДЕО: Се разголе шестата тенисерка на светот и ги откри атрибутите

Украинската тенисерка Елина Свитолина снимаше жешок едиторијал за магазинот ХХЛ во кој ги покажа своите адути. Брадавицата, облините но и тетоважата на нозите. https://www.youtube.com/watch?time_continue=53&v=12SQz7xR8s0 Шестата тенисерка на светото според ВТА листата ја покажа тетеважата од тигар на левиот бут, но и...

ВИДЕО: Шарапова доби „животна понуда“ на сред меч во Турција

За време на егзибиционистичкиот турнир кој се одржа во неделата во Турција, на мечот помеѓу Марија Шарапова и Кагла Бујукачкај, се случи една интересна сцена. Руската тенисерка во подготовки за следната сезона, доби една интересна понуда кога беше на сервис,...

Српскиот тенис има нов херој: Падна рекордот на Ѓоковиќ, може да падне и светскиот

Во периодот кога Новак Ѓоковиќ паузира поради повреда, српските љубители на тенисот најдоа нов херој. Станува збор за Филип Крајиновиќ кој не само што обезбеди пласман во финалето од Мастерсот во Париз, туку и го собори достигнување на својот далеку...

Се повеќе тенисери се сомневаат во „тешката повреда“ на Новак Ѓоковиќ

Поранешниот тенисер Пет Кеш, се сомнева во тоа дека Новак Ѓоковиќ е повреден, па дека токму поради тоа прави голема пауза. Кеш верува дека Енди Мареј е потешко повреден од Новак Ѓоковиќ, и дека српскиот тенисер калкулира со повредата. „На Мареј...

Брутална исповед: Татко ми ме тепаше до бесвест и ме нарекуваше курва

Јелена Докиќ која има 34 години беше една од најголемите надежи на светскиот тенис, своевремено и на 4. место на ВTA листата. Но поради бројните проблеми со нејзиниот татко, пречесто беше во очи на новинарите. Денес таа е во четвртата...

ФОТО: Ана Ивановиќ ги почасти фановите за празниците во секси издание

Поранешната српска тенисерка и некогаше број еден на ВТА листата, Ана Ивановиќ иако има само 30 години го остави спортот и сега премина во други води. Ивановиќ работи како модел за списанија и учествува во снимање на реклами. https://www.instagram.com/p/BdC5_v8hbii/?taken-by=anaivanovic За време на...

Хорор фотографија: Квитова се потсети на искасапените прсти (Фото)

Фотографијата од раката на Петра Квитова пред и по инцидцентот, ги шокираше нејзините фанови. Познато е дека Квитова беше нападната од крадец во нејзиниот дом пред неколку месеци, а Квитова на социјалните мрежи се потсети како изгледала нејзината руинирана рака...

Канаѓани “удрија” по Новак: Ѓоковиќ не игра зашто е допингуван!

Канадското радио РДС упати сериозно обвинување кон некогаш најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ. Во анализа на формата на српскиот ас, авторката Елен Пелетије тврди дека тој не игра затоа што е фатен во допинг, нешто што во минатото се зборуваше...

Дојде „Денот Д“: Ѓоковиќ на прегледи во Прага одлучува дали ќе ја продолжи кариерата

Некогаш најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ уште не е потполно заздравен од повредата на лактот. Денеска замина за Прага каде ќе изврши прегледи, но и ќе донесе една мошне важна одлука. Станува збор за продолжението на кариерата, прашање за кое...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV