ПОЧЕТНА ТЕНИС ТЕНИС / ATP + WTA

ТЕНИС / ATP + WTA

Прво големо изненадување на Ролан Гарос – кај дамите елиминирана минатогодишната шампионка

Минатогодишниот шампион на Ролан Гарос во женска конкуренција, Јелена Остапенко, денеска беше исфрлена уште во првото коло од овој Гренд Слем турнир, откако подобра од неа беше Украинката Катерина Козлова со 7:5 и 6:3. Јелена Остапенко минатата сезона се тркаше...

Надал сака да го „воскресне“ Новак Ѓоковиќ пред Ролан Гарос

Првиот светски рекет и најголем фаворит за освојување на 11. титула на Ролан Гарос, Рафа Надал, смета дека и неговиот колега Новак Ѓоковиќ е еден од потенцијалните кандидати за титулата. Надал има освоено десет пехари во Париз, што досега на...

ШОК: Познатата тениска ѕвезда пред доживотна суспензија поради местење

Николас Кикер, моменатлно 84-тенисер на светото според АТП листата се соочува со доживотна суспензија поради местење натпревари. Аргентинскиот тенисер се сомничи дека наместил два свои натпревар на челинџер турнири за време на 2015 година. Станува збор за натпревари на турнири во...

Бекер не сакаше да предвидува, но сепак го посочи фаворитот за Ролан Гарос

Борис Бекер, легендарниот германски екс тенисер, не сакаше многу да зборува за фаворитите на Ролан Гарос, но доколку е приморан тоа да го каже, тој посочи кој тенисер има големи шанси. Германецот смета дека Рафаел Надал моментално е најдобро подготвен...

Бекер: Ѓоковиќ сега има нов предуслов повторно да биде најдобар!

Борис Бекер смета дека Новак Ѓоковиќ ќе може повторно во иднина да го достигне она фантастично ниво кое го имаше некогаш. Српскиот тенисер го врати назад својот екс тренер Маријан Вајда, па затоа Бекер смета дека со добар менаџмент и...

Надал се врати на првата позиција на АТП, Ѓоковиќ е на 22.место

Со освојувањето на Мастерс турнирот во Рим Шпанецот Рафаел Надал се врати на првата позиција на АТП листата. Тој сега има 8.770 поени или 100 повеќе од Рожер Федерер (Швајцарија), кој пак не настапи во Рим. Ова е вкупно петта...

Дождот беше бериќет за Надал – Шпанецот осми пат шампион во Рим!

Рафаел Надал успеа да дојде до уште еден трофеј, овој пат на Мастерсот во Рим, победувајки го Александар Зверев во финалето со 6:1, 1:6, 6:3. Одличниот шпански тенисер е пресреќен по овој триумф, не само поради новата титула, туку поради...

Зверев го реши Чилиќ и си обезбеди карта за финалето против Надал

Младиот германски тенисер Александар Зверев, успеа во полуфиналето во Рим да го совлада Марин Чилиќ и да си обезбеди финале. Третиот тенисер во светот го надогра Хрватот со резултат 2:0 во сетови, во натпревар кој траеше два часа. Во првиот сет...

Ѓоковиќ по елиминацијата од Надал ги критикуваше организаторите

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го заврши учеството на Мастерс турнирот во Рим. Ѓоковиќ не успеа да се пласира во финалето, откако беше поразен од својот стар познаник Рафаел Надал со 6:7(4:7), 3:6, но и покрај испаѓањето покажа дека спрскиот ас...

Надал преку Ѓоковиќ до ново финале во Рим

Рафаел Надал успеа да се избори за ново финале на Мастерсот во Рим откако во полуфиналето го совлада Новак Ѓоковиќ со 7:6 (7:4) и 6:3 за 1 час и 56 минути игра. Ова за Надал беше 27 победа во...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV