ПОЧЕТНА ТЕНИС

ТЕНИС

Федерер: Годинава имам нова, поголема цел

Швајцарецот Роџер Федерер, истакна дека се надева дека во новата година ќе има успеси како и претходните години, меѓу кои само минатата седум трофеи на повеќе фронтови. Моментално вторпласираниот тенисер во светот почна каде што застана, играјки Хопман Куп. „Среќен сум...

Бекер му се враќа на тенисот, ќе биде тренер на „идниот“ прв светски рекет

Легендарниот германски тенисер Борис Бекер по Новак Ѓоковиќ, се враќа на тренерскиот занает. Весникот Билд тврди дека во блиска иднина тој ќе го тренира најдобриот германски тенисер и „иден“ прв светски рекет Александар Зверев. Неодамна тој се раздели со Хуан...

(ВИДЕО) Најголемите ривали се повредени, а Федерер продолжува да освојува титули

Најтрофејниот тенисер умешно ги користи проблемите кој го имаат остатокот од „големата четворка“. По триумфот на Австралија Опен, Роџер Федерер денеска го освои и вторито трофеј во тековната сезона. 36-годишниот Швајцарец денеска триумфираше и на турнирот во Ротердам, каде во финалето...

Корејското чудо го живее својот сон: Чунг е во полуфинале на Австралија Опен

Корејскиот тенисер Хјеон Чунг ќе остане запамтен по победата против Новак Ѓоковиќ на Австралија Опен, но како тргнал, би можел да направи уште поголема сензација, па дури и да го освои турнирот. Утринава тој го совлада Американецот, Тенис Сундгрен со...

Почна сезоната на земја, Ѓоковиќ ќе „игра“ за Федерер

Новак Ѓоковиќ ја оствари првата победа по Австралија Опен откако го совлада Душан Лајовиќ на отворањето на Мастерсот во Монте Карло. Роџер Федерер одамна објави дека нема да игра на овој турнир и воопшто на турнирите на земја, но и...

Трудот на Чориќ не помина незапазено – Федерер имаше што да изјави за младиот...

Иако го загуби мечот во кој имаше водство, младиот тенисер Борна Чориќ истакна дека е задоволен од своето учество на овој турнир и дека го натерал Федерер добро да спотне за да го победи. 21 годишниот тенисер од Загреб нема...

Федерер по осми пат триумфира во Базел и го престигна Лендл на 2. позиција

Швајцарецот Роџер Федерер славеше во финалето од АТП турнирот во Базел, по пресвртот кој го направи против аргентинскиот тенисер Хуан Мартин Дел Потро со резултат 2:1, 6:7 (5), 6:4, 6:3. Големата тениска легенда во своето 13. финале во Базел, триумфираше...

Србија добива нов Ѓоковиќ – Крајиновиќ се избори за финале во Париз и прослави...

Првиот српски рекет Новак Ѓоковиќ го нема на Мастерсот 1000 во Париз, но нема проблем, тука е неговиот сонародник, новата сензација Филип Крајиновиќ. Младиот српски тенисер се избори за своето прво финале на АТП турнир откако во полуфиналето го совлада...

Радост во фамилија Ѓоковиќ: Малиот Стефан доби друштво

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена, денеска добија принова, информацијата е потврдена од сите медиумите во нашето соседство. Јелена Ѓоковиќ на свет донела ќерка, па малиот Стефан сега ќе има придружба во фамилијата. Интересно е тоа што,...

Ѓоковиќ ја отвори душата по новата елиминација: Тешко е ова..

Новак Ѓоковиќ одигра уште еден лош натпревар во низа и беше елиминиран од 140. тенисер на АТП листата во Барселона. Долгата пауза поради повредите и операцијата на лактот, дефинитивно оставиле трага во играта на српскиот тенисер, и за тоа сведочат...


SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV