ПОЧЕТНА ТЕНИС

ТЕНИС

Ѓоковиќ: Бог ми порача, сега е навистина доста!

Со години доминираше во светскиот тенис, но Новак Ѓоковиќ е во сериозна играчка криза, проследена со низа повреди, кои го спречија да освои уште некој Грен слем трофеј во кариерата. Ѓоковиќ моментално се опоравува од повредата која ја доби пред...

ВИДЕО: „Дувна ветре развигорче“ па италијанската тенисерка остана без суќничка

Италијанската секски тенисерка, Камила Џорџи се реши да избере необична опрема на радост на публиката која го гледаше нејзиниот меч. https://youtu.be/ZN-nYs9dPZs?t=3 Џорџи важи за една од најатрактивните тенисерки на ВТА турнирите, а доказ за тоа е и еден од подготвителните турнири...

ВИДЕО: Се разголе шестата тенисерка на светот и ги откри атрибутите

Украинската тенисерка Елина Свитолина снимаше жешок едиторијал за магазинот ХХЛ во кој ги покажа своите адути. Брадавицата, облините но и тетоважата на нозите. https://www.youtube.com/watch?time_continue=53&v=12SQz7xR8s0 Шестата тенисерка на светото според ВТА листата ја покажа тетеважата од тигар на левиот бут, но и...

ВИДЕО: Шарапова доби „животна понуда“ на сред меч во Турција

За време на егзибиционистичкиот турнир кој се одржа во неделата во Турција, на мечот помеѓу Марија Шарапова и Кагла Бујукачкај, се случи една интересна сцена. Руската тенисерка во подготовки за следната сезона, доби една интересна понуда кога беше на сервис,...

Тениската јавност шокирана: Организаторите на Австралија Опен му помогнале на Федерер?

Во Мелбурн на почетокот од мечот помеѓу Марин Чилиќ и Роџер Федерер беше 38 степени Целзиусови, па организаторите на Австралија Опен одлучија финалето да се игра под затворен кров на „Род Лавер“ арената. Федерер славеше по трилерот во пет сета...

Српскиот тенис има нов херој: Падна рекордот на Ѓоковиќ, може да падне и светскиот

Во периодот кога Новак Ѓоковиќ паузира поради повреда, српските љубители на тенисот најдоа нов херој. Станува збор за Филип Крајиновиќ кој не само што обезбеди пласман во финалето од Мастерсот во Париз, туку и го собори достигнување на својот далеку...

Се повеќе тенисери се сомневаат во „тешката повреда“ на Новак Ѓоковиќ

Поранешниот тенисер Пет Кеш, се сомнева во тоа дека Новак Ѓоковиќ е повреден, па дека токму поради тоа прави голема пауза. Кеш верува дека Енди Мареј е потешко повреден од Новак Ѓоковиќ, и дека српскиот тенисер калкулира со повредата. „На Мареј...

Брутална исповед: Татко ми ме тепаше до бесвест и ме нарекуваше курва

Јелена Докиќ која има 34 години беше една од најголемите надежи на светскиот тенис, своевремено и на 4. место на ВTA листата. Но поради бројните проблеми со нејзиниот татко, пречесто беше во очи на новинарите. Денес таа е во четвртата...

ФОТО: Ана Ивановиќ ги почасти фановите за празниците во секси издание

Поранешната српска тенисерка и некогаше број еден на ВТА листата, Ана Ивановиќ иако има само 30 години го остави спортот и сега премина во други води. Ивановиќ работи како модел за списанија и учествува во снимање на реклами. https://www.instagram.com/p/BdC5_v8hbii/?taken-by=anaivanovic За време на...

Хорор фотографија: Квитова се потсети на искасапените прсти (Фото)

Фотографијата од раката на Петра Квитова пред и по инцидцентот, ги шокираше нејзините фанови. Познато е дека Квитова беше нападната од крадец во нејзиниот дом пред неколку месеци, а Квитова на социјалните мрежи се потсети како изгледала нејзината руинирана рака...


SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV