ПОЧЕТНА ТЕНИС

ТЕНИС

Србљак му се приклучи на Јотовски

Од тројцата македонски тенисери кои настапија во квалификациите на фјучрсот во Брчко (награден фонд 15.000 долари) само Горазд Србљак успешно го заврши настапот, додека Стефан Мицов и Бесир Дургути не успеаја да влезат на главниот турнир, каде директно учество...

Бекер: Ѓоковиќ сега има нов предуслов повторно да биде најдобар!

Борис Бекер смета дека Новак Ѓоковиќ ќе може повторно во иднина да го достигне она фантастично ниво кое го имаше некогаш. Српскиот тенисер го врати назад својот екс тренер Маријан Вајда, па затоа Бекер смета дека со добар менаџмент и...

Надал се врати на првата позиција на АТП, Ѓоковиќ е на 22.место

Со освојувањето на Мастерс турнирот во Рим Шпанецот Рафаел Надал се врати на првата позиција на АТП листата. Тој сега има 8.770 поени или 100 повеќе од Рожер Федерер (Швајцарија), кој пак не настапи во Рим. Ова е вкупно петта...

Дождот беше бериќет за Надал – Шпанецот осми пат шампион во Рим!

Рафаел Надал успеа да дојде до уште еден трофеј, овој пат на Мастерсот во Рим, победувајки го Александар Зверев во финалето со 6:1, 1:6, 6:3. Одличниот шпански тенисер е пресреќен по овој триумф, не само поради новата титула, туку поради...

Зверев го реши Чилиќ и си обезбеди карта за финалето против Надал

Младиот германски тенисер Александар Зверев, успеа во полуфиналето во Рим да го совлада Марин Чилиќ и да си обезбеди финале. Третиот тенисер во светот го надогра Хрватот со резултат 2:0 во сетови, во натпревар кој траеше два часа. Во првиот сет...

Ѓоковиќ по елиминацијата од Надал ги критикуваше организаторите

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го заврши учеството на Мастерс турнирот во Рим. Ѓоковиќ не успеа да се пласира во финалето, откако беше поразен од својот стар познаник Рафаел Надал со 6:7(4:7), 3:6, но и покрај испаѓањето покажа дека спрскиот ас...

Надал преку Ѓоковиќ до ново финале во Рим

Рафаел Надал успеа да се избори за ново финале на Мастерсот во Рим откако во полуфиналето го совлада Новак Ѓоковиќ со 7:6 (7:4) и 6:3 за 1 час и 56 минути игра. Ова за Надал беше 27 победа во...

Ноле збесна: Ѓоковиќ во жестока расправија со организаторите на Мастерсот во Рим

Српскиот ас Новак Ѓоковиќ имал тешка кавга со организаторите на Мастерсот во Рим поради распоредот на одигрување на натпреварите. Синоќа тој играше со Кеи Нишикори, а денеска од 14 часот ќе се сретне со Рафаел Надал во полуфиналето. Со оглед...

По една година, повторно на мегдан: Ѓоковиќ и Надал во својата 51. пресметка

Љубителите на тенисот денеска ќе имаат можност за вистинско уживање. Во полуфиналето од Мастерсот во Рим ќе играат двајца од најдобрите тенисери во историјата Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ. Нивните последен дуел е од ланскиот Мастерс во Мадрид и во...

Надал е веќе во полуфиналето – а таму можеби следува епска пресметка за финале!

Шпанецот Рафаел Надал е првиот полуфиналист на Мастерсот во Рим. Во четвртфиналето „кралот на земја“ по голема борба го доби италијанскиот тенисер Фабио Фоњини со 4:6, 6:1, 6:2. Фоњини го доби првиот сет, но потоа се случи пресвртот и Надал...


SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV