ПОЧЕТНА РАКОМЕТ РАКОМЕТ / МАКЕДОНСКИ ИНТЕРНАЦИОНАЛЦИ

РАКОМЕТ / МАКЕДОНСКИ ИНТЕРНАЦИОНАЛЦИ

Лазаров на враќањето во Барселона, ја доби наградата од АСОБАЛ

Ракометарите на Барселона вчера во рамките на 4. коло во ракометната ЛШ, остварија нова победа против тимот на Нант, каде од сезонава настапува и нивниот поранешен играч, Кире Лазаров. Македонскиот ракометар имаше незаборавни моменти и многу трофеи во шпанската АСОБАЛ...

Кометал Ѓорче Петров втор дел – Вардар со иста судбина

Се оствари она од што многумина стравуваа, а тоа е дека сценариот со Кометал Ѓорче Петров ќе се повтори и со Вардар Управата на „црвено-црните“ веќе и официјално соопшти дека сите интернационалки по крајот на сезоната ќе бидат слободни, а...

Борко ќе ја води Барселона – во Хрватска

Македонскиот интернационалец и голман на Барселона, Борко Ристовски, ќе отвори камп за млади ракометари во Омиш, Хрватска ова лето, во периодот од 28 јуни до 3 јули, за играчи до 20 години. Овој договор помеѓу неговиот клуб и самиот Ристовски...

Лазаров и официјално член на Бешикташ

Филип Лазаров од денеска и официјално е дел од екипата на Бешикташ. Тој по две и пол месечната авантура во тимот на Пелистер одлучи да ја напушти земјава. Во редовите на турскиот тим Лазаров повторно ќе биде тимски колега со...

ФОТО: Французите си ги креваат акциите за Ф4, но да не ги „олади“ Вардар...

Факт е дека сезонава француските екипи владееа во ракометната ЛШ, што впрочем докажува и пласманот на нивните три екипи на Ф4 сезонава во Келн. По очекуваниот пласман на ПСЖ, на Ф4 се пласираа уште и Нант на Кире Лазаров и...

Барселона продолжува триумфално во АСОБАЛ – Борко имаше блескав натпревар

По завршување на репрезентативните обврски на ЕП во Хрватска, ракометарите се враќаат во своите бази со своите клубови. Голманот на нашата репрезентација, Борко Ристовски, се врати во Каталонија, каде денеска во рамките на АСОБАЛ првенството остварија нова победа против итмот...

Вардар со две ракометарки во ТОП 5 конкуренцијата според заработка

Македонскиот женски ракометен првак Вардар изминатите неколку години наназад важеше за тим со најголем буџет, што нема да биде случајност од идната година. Интересно, дури две вардарки се најдоа помеѓу ТОП 5 најплатени ракометарки во светот. Вардар е единствен клуб...

(ВИДЕО) Двата гола на Манасков меѓу најдобрите потези за Веспрем во изминатата година

Македонскиот ракометен репрезентативец и десно крило на Веспрем, Дејан Манасков, успеа да се избори за место во стартната постава на унгарскиот шампион сезонава. Манасков, кој е препознатлив по својата брзина и умешност со кои умее да ги изненади противниците, возвраќа...

Миркуловски и Вецлар потклекнаа во вториот дел против Флензбург

Ракометниот клуб Вецлар, во кој настапува и нашиот Филип Миркуловски, денеска загубија во првенствениот меч од ракометната Бундеслига, од екипата на Фленсбург. Иако домаќините на полувреме ја имаа контролата на натпреварот, сепак во продолжение целосно се загубија во просторот. На полувреме...

Борко е мајсторот: Барселона се спасуваше, тој повторно има една од најдобрите одбрани (Видео)

И ова коло во ракометната Лига на шампиони, македонскиот репрезентативен голман Борко Ристовски има една од најдобрите одбрани на колото, во овој случај петтата најдобра одбрана. Борко и во првото коло беше дел од Top5 Saves на ИХФ па и...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV