ПОЧЕТНА РАКОМЕТ РАКОМЕТ / МАКЕДОНСКИ ИНТЕРНАЦИОНАЛЦИ

РАКОМЕТ / МАКЕДОНСКИ ИНТЕРНАЦИОНАЛЦИ

ФОТО: Французите си ги креваат акциите за Ф4, но да не ги „олади“ Вардар...

Факт е дека сезонава француските екипи владееа во ракометната ЛШ, што впрочем докажува и пласманот на нивните три екипи на Ф4 сезонава во Келн. По очекуваниот пласман на ПСЖ, на Ф4 се пласираа уште и Нант на Кире Лазаров и...

ВИДЕО: Македонштината „гази“ и во Германија: Во Ратинген се слушаше „излези момче“…

Секогаш е убаво да се слушат македонски песни во клупскиот спорт, посебно кога тоа доаѓа од странство а не од земјава. Таков пример ни доаѓа од Германија, каде соиграчите на Ацо Јоновски ја славеапобедата со македонската култна песна „Излези момче...

Директорот на ПСЖ до ракометарите: Гонзалез е ваш тренер од идната сезона!

Денешниот тренинг на францускиот првак ПСЖ започнал доста интересно, говорат нашите информации. Како што дознаваме од мошне сигурни извори, директорот на клубот имал обраќање пред екипата и им соопштил една многу битна вест. Тоа е дека од идната сезона нов...

ВИДЕО: Борко насамарен до крај: Играчот на Пуерто Сагунто изрежира маестрален пенал

Барселона продолжува триумфално во АСОБАЛ лигата по зимската пауза за одржувањето на ЕП во Хрватска. Каталонците победија на гостувањето кај Пуерто Сагунто со 29:33, но еден момент го одбележа натпреварот. Ракометарот на домаќините, Боиседу покажа неверојатна вештина од пенал линијата, совладувајки...

Требаше да биде дерби, а испадна симултанка: Талески и Рајн Некар го преземаа врвот...

Се очекуваше дека тоа ќе биде ракометно дерби помеѓу Рајн Некар и Фуксе Берлин, но конечниот резултат открива дека тоа била симултанка на „лавовите“. Филип Талески со своите соиграчи извојуваа висока победа против Фуксе Берлин со резултат 37:23, па целосно...

ЕХФ прашува: Може ли некој да го запре Вардар на патот до Будимпешта?

ЖРК Вардар сезонава игра одлично во Лигата на шампионите и незнае за пораз. Избраничките на Ирина Дибиров вчера победнички тргнаа и во главната фаза, славејќи над Мец со резултат од 29-23. На играта и резултатите се восхитува дури и ЕХФ...

(ВИДЕО) Експресно освоена Австрија: Диви „здиве“ на дебито за Кремс

Поранешниот голман на македонската репрезентација и Вардар, Петае Ангелов имаше фантастично деби во дресот на новиот клуб Кремс. Тоа особено важи за финишот од натпреварот во кој популарниот Диви покажа дека и на 40 години се наоѓа во одлична форма....

Нант со нов триумф – Лазаров една од светлите точки на натпреварот

Денеска се играа натпреварите од 3. коло во ракометното првенство во Франција, каде екипата на Нант, во која настапува и македонскиот ракометен капитен Кире Лазаров, оствари нов триумф. Денеска Нант славеше со минимална предност на гостувањето кај Сент Рафаел (25:26),...

(ВИДЕО) Рајн Некар Левен ги честита празниците и на македонски јазик: Талески во главната...

Во таборот на германскиот ракометен тим Рајн Некар Левен играат голем број на странски ракометари. Иако главен јазик во екипата е германскиот, сепак во духот и честа на Божиќ и Нова година, сите ракометари испратија честити на својот мајчин јазик. Нашиот...

Лазаров со успешно деби за Нант во француското првенство

Oткако пред некој ден го освоија првиот трофеј во сезоната, ракометниот клуб Нант, каде од оваа сезона настапува и македонскиот интернационалец Кире Лазаров, вчера ја запиша првата победа во француското првенство. Нант убедливо славеше нагости кај тимот на Маси со...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV