ПОЧЕТНА РАКОМЕТ РАКОМЕТ / МАКЕДОНСКИ ИНТЕРНАЦИОНАЛЦИ

РАКОМЕТ / МАКЕДОНСКИ ИНТЕРНАЦИОНАЛЦИ

К.Лазаров со нов клуб во Келн

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров во дресот на Нант оваа година е дел од фајнл - фор турнирот во Келн. Ова е клуб број 4 со кој Лазаров настапува на завршницата од Лигата на шампионите. Претходно тоа беа...

ФОТО: Французите си ги креваат акциите за Ф4, но да не ги „олади“ Вардар...

Факт е дека сезонава француските екипи владееа во ракометната ЛШ, што впрочем докажува и пласманот на нивните три екипи на Ф4 сезонава во Келн. По очекуваниот пласман на ПСЖ, на Ф4 се пласираа уште и Нант на Кире Лазаров и...

Кога Лазаров игра – Нант ја гази конкуренцијата во ЛШ

Успешно гостување во осминафиналето вечерва имаше македонскиот интернационалец Кире Лазаров со неговиот Нант, на гостувањето кај Мешков Брест, каде скоро си ја завршија работата и се на чекор од пласман во четвртфинале. Француската екипа успеа на уверлив начин да слави...

Борко ќе ја води Барселона – во Хрватска

Македонскиот интернационалец и голман на Барселона, Борко Ристовски, ќе отвори камп за млади ракометари во Омиш, Хрватска ова лето, во периодот од 28 јуни до 3 јули, за играчи до 20 години. Овој договор помеѓу неговиот клуб и самиот Ристовски...

Вардар со две ракометарки во ТОП 5 конкуренцијата според заработка

Македонскиот женски ракометен првак Вардар изминатите неколку години наназад важеше за тим со најголем буџет, што нема да биде случајност од идната година. Интересно, дури две вардарки се најдоа помеѓу ТОП 5 најплатени ракометарки во светот. Вардар е единствен клуб...

Кометал Ѓорче Петров втор дел – Вардар со иста судбина

Се оствари она од што многумина стравуваа, а тоа е дека сценариот со Кометал Ѓорче Петров ќе се повтори и со Вардар Управата на „црвено-црните“ веќе и официјално соопшти дека сите интернационалки по крајот на сезоната ќе бидат слободни, а...

(ВИДЕО) Експресно освоена Австрија: Диви „здиве“ на дебито за Кремс

Поранешниот голман на македонската репрезентација и Вардар, Петае Ангелов имаше фантастично деби во дресот на новиот клуб Кремс. Тоа особено важи за финишот од натпреварот во кој популарниот Диви покажа дека и на 40 години се наоѓа во одлична форма....

ВИДЕО: Борко насамарен до крај: Играчот на Пуерто Сагунто изрежира маестрален пенал

Барселона продолжува триумфално во АСОБАЛ лигата по зимската пауза за одржувањето на ЕП во Хрватска. Каталонците победија на гостувањето кај Пуерто Сагунто со 29:33, но еден момент го одбележа натпреварот. Ракометарот на домаќините, Боиседу покажа неверојатна вештина од пенал линијата, совладувајки...

Барселона продолжува триумфално во АСОБАЛ – Борко имаше блескав натпревар

По завршување на репрезентативните обврски на ЕП во Хрватска, ракометарите се враќаат во своите бази со своите клубови. Голманот на нашата репрезентација, Борко Ристовски, се врати во Каталонија, каде денеска во рамките на АСОБАЛ првенството остварија нова победа против итмот...

ВИДЕО: Македонштината „гази“ и во Германија: Во Ратинген се слушаше „излези момче“…

Секогаш е убаво да се слушат македонски песни во клупскиот спорт, посебно кога тоа доаѓа од странство а не од земјава. Таков пример ни доаѓа од Германија, каде соиграчите на Ацо Јоновски ја славеапобедата со македонската култна песна „Излези момче...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV