РАКОМЕТ / МАКЕДОНИЈА

Девојките на селекторот Симовски повторно на мегдан со Фарски острови – целта е нова...

Македонските ракометарки вечерва играат меч против селекцијата на Фарски острови во „Кале“, каде можат да остварат победа против далеку послаб и не така реномиран противник. Треба да се напомене дека само пред неколку дена девојките на Македонија победија со 22:15...

Еурофарм Работник подобар од Пелистер

Помладиот битолски ракометен клуб Еурофарм Работник, повторно беше подобар од гигантот на битолскиот и македонски ракомет, тимот на Пелистер. Еурофарм Работник вечерва го надигра Пелистер со 22:15, во натпревар каде оваа екипа имаше потполна контрола на натпреварот. На пауза се замина...

Се крена цела Србија на нозе: Министри, премиер, претседател – мечот со Косово нема...

Вистинска узбуна предизвика ракометен меч од јуниорски карактер кој требаше денес да се игра помеѓу Србија и Косово. Цел наш северен сосед се крена на нозе по низата контроверзни одлуки на тамошниот ракометен сојуз. Беше одлучено мечот да се игра...

Промена на термините за Ф4 на СЕХА лигата: Вардар нема да игра во ноќниот...

Променети се термините за полуфиналните натпревари на фајнл-фор турнирот од СЕХА лигата кој ќе се одигра во Скопје. Натпреварот меѓу Вардар и Мешков Брест кој првично требаше да се игра во вечерниот термин, ќе почне од 17:45, додека мечот меѓу...

Прва радост за девојките на Симовски во квалификациите за ЕП – Падна Фарски Острови

Женската ракометна репрезентација ја оствари првата победа во квалификацискиот систем за пласман на ЕП, тие вечерва ја совладаа селекцијата на Фарски острови со 22:15. Првиот дел за нашите ракометарки не започна баш најдобро, бидејки во одредени моменти беа дури во...

Бомба од ЕХФ: Македонија носител во квалификациите за ЕП 2020

Норвешкиот град Трондхајм на 12 април ќе биде домаќин на ждрепката за квалификациите за Европското ракометно првенство во 2020 година, а на неа Македонија ќе биде особено горда. Првпат од нашето осамостојување, репрезентацијата ќе биде носител во едни квалификации, а...

СЕХА го објави распоредот за Ф4: Вардар во вечерен термин ќе бие битка за...

Натпреварите за овогодинешниот Фајналфор се официјално потврдени. Полуфиналињата ќе се играат на 13 април, петок. Плинарите од Загреб ќе го играат првото полуфинале почнувајки од 17:45 по европско време, додека второто полуфинале ќе се игра помеѓу Вардар и Мешков Брест, кој...

Гонзалез го објави списокот за Русија: Без, Миркуловски, Јоновски….

Селекторот на Машката сениорска репрезентација на Македонија, Раул Гонзалез, го објави списокот од 18 ракометари на кои ќе смета на подготовките за време на ЕХФ неделата што ќе трае во периодот од 02 до 08 април 2018 година. Ракометарите во...

Членот на Вардар ја шокираше својата татковина: Повеќе не сака да игра за националниот...

Моментално ако не најдобар, еден од најдобрите ракометари на Црна Гора и член на Вардар, Вукон Борозан на само 23 години стави крај на репрезентативната кариера. Оваа информација за медиумите ја откри селекторот на Црна Гора, Драган Ѓукиќ кој лично...

Достигнување за Гинис: Младинец на Металург одигра три натпревари за 24 часа

Кога е човек млад крвта му врие и подготвен е постојано да се движи, трча, натпреварува... Особено кога станува збор за млад спортист кој сака да се докажува на секое поле. Глигор Гајиќ е најдобар пример за тоа. За само...
SEAT

DUSTER
SEAT

MEGASPORT

Gastrogard
SEAT
GoodNature

NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV