ПОЧЕТНА РАКОМЕТ РАКОМЕТ / МАКЕДОНИЈА

РАКОМЕТ / МАКЕДОНИЈА

АЛАРМ во Вардар – пред заминување и Марсениќ како и Шишкарев

Од ден на ден пристигнуваат се повеќе загрижувачки вести поврзани со актуелниот македоснки, европски и првак на СЕХА лигата, тимот на Вардар. Веќе деновиве се пишуваше дека Штербик е пред преселба во Веспрем, а Абутовиќ и Македа во Рајн Некар....

Читај го меѓу редови соопштението на Самсоненко

Рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко утрово со соопштение објави дека се повлекува од екипите на ЖРК Вардар, РК Вардар и ФК Вардар. Работите се убаво “завиткани во обланда“, но ако прочитате меѓу редови тоа би изгледало некако вака: “Дечки успеавме да...

Балканските медиуми знаат: Самсоненко знае зошто треба да си замине од Вардар…

Поради големиот успех во машкиот ракомет минатата сезона во ЛШ, Вардар и Сергеј Самсоненко го привлекоа вниманието на сите наши медиуми, но и кај нашите соседи, кои интензивно пишуваат за напрсното заминување на рускиот тајкун, како што го нарекуваат...

ФОТО: Вардар е светски бренд – нема да поверувате, но формиран клуб Вардар и...

Актуелниот македонски, но и европски и СЕХА шампион Вардар прераснува во бренд низ целиот свет. Доказ за тоа е фактот што во далечно Мексико, во градот Монтереj, областа Нуево Леон е формиран ракометен клуб по името РК Вардар МX. https://www.instagram.com/p/BdQNNYZjX5i/?taken-by=rkvardarmx Овој...

Вардаре, не бери гајле – Самсоненко останува во Македонија

Спортското семејство Вардар ја има најдобрата година во својата историја, откако фудбалерите дојдоа до историски пласман во Лигата на Европа, ракометарките станаа вицешампионки на Европа, а ракометарите го достигнаа најголемиот клупски успех во историјата на машкиот колективен спорт, освојувајќи...

Вардар се засилува со најдобриот ракометар на Санкт Петербург

Македонскиот ракометен првак Вардар  игра одлично и сезонава  руши рекорди, а притоа подзаборави од поодамна што беше тоа пораз. Сепак и покрај сето ова има голема загриженост кај фановите на „црвено-црните“, а сето тоа поврзано со иднината на клубот. Стратегот...

И тоа е можно: За пласман во полуфинале на ЕП може да се одлучува...

Домаќинот на ЕП, селекцијата на Хрватска вечерва во дуелот против Франција може до полуфинале и со победа, пораз, реми, но и верувале или не, и по ждрепка. За пласман во полуфиналето на Лино Червар и „коцкестите“ има шест варијанти, но...

ФОТО: Бадијла се – Словенците здраво го истепаа Стоилов, но Столе издржа машки

sportclub.mk, директно од Загреб Како и што беше најавено, вчера во Арена Загреб, Словенија и Македонија водеа вистинска војна за победата. Се играше крајно жестоко и драматично до последен миг, но за среќа Македонија славеше со (25-24). Словенците беа крајно груби,...

Еве всушност колку пари врти Самсоненко во Вардар

Спортскиот колектив Вардар секогаше е актуелна тема, а особено неговиот руски газда Сергеј Самсоненко. На неколку наврати низ интервју првиот човек на „црвено-црните“ откри грубо колку вложува пари во трите клубови, ФК, РК и ЖРК, а порталот „емагизин“ открива колку...

(ВИДЕО) ЕХФ си тера мајтап со Ацо Јоновски

Македонија во голем стил го отвори Европското првенство во Хрватска, откако за прв пат во својата историја успеа да стартува на еден континентален шампионат со победа и тоа - ни помалку, ни повеќе - туку против третопласираната светска репрезентација...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV