ПОЧЕТНА РАКОМЕТ РАКОМЕТ / МАКЕДОНИЈА

РАКОМЕТ / МАКЕДОНИЈА

Кил на колена – Вардар среде Германија со гол од аут слави голема победа

Македонскиот ракометен првак и актуелен европски првак Вардар во првиот меч од 1/4 финалето во Лигата на шампионите славеше голема победа во Германија со резултат од 28-29. Наскоро поопширно...

Повеќе нема дилеми: Вардар го купи наследникот на Штербик

Во изминатиот период се нагаѓаше и шпекулираше со многу имиња кој би можеле да го наследат Арпад Штербик кој про крајот на сезоната заминува во Веспрем. Се чини повеќе нема дилеми, според добро упатениот „Балкан-хендбал“, нов голман на Вардар од...

Уште еден ракометар на Вардар си заминува и се сели во Унгарија!

Откако во текот на денешниот ден пристигна потврда дека Вуко Борозан ќе се пресели во Полска, уште еден ракометар на Вардар си заминува од Скопје. Како што веќе подолго време се споменува, на оние ракометари кои си заминуваат од Вардар,...

Челзи безобразен – Батшуаи на големи маки

Пред неколку дена, Мичи Батшуаи заработи тешка повреда поради која ја заврши сезоната предвреме, а би можлео да го пропушти и Светското првенство. И покрај тоа Борусија Дортмунд сака да го откупи од Челзи сооглед на тоа што овој голгетер...

Потврдени најавите на СПОРТКЛУБ: Борозан заминува – познат и новиот клуб

Како што најавивме уште пред повеќе од две седмици, екипата на Вардар ќе остане без уште еден ракометар, а тоа е Вуко Борозан. Потврда на нашите пишувања пристигна денес и од Полска каде што тамошните медиуми велат дека Црногорецот веќе...

Стигна потврдата: Точно е – преговарам со Вардар

Ракометарот на ППД Загреб, централниот бек Домогој Павловиќ потврди дека за неговите услуги има сериозен интерес од нашиот првак Вардар. „Точни се информациите, има преговори со Вардар кои покажаа интерес, но се уште е рано да се каже нешто. Јас...

Познат возниот ред за релакс-квалификациите: Почнуваме со Турција, завршуваме со ГРЦИЈА – дома

Познат е распоредот на натпреварите на македонската ракометна репрезентација во квалификациите за Европското првенство во 2020 година. Како што е познато, нашиот национален тим беше носител при ждрепката, а во групата ги доби Турција, Грција и Исланд. Со оглед на...

Македонија ја доби Грција во квалификациите за ЕУРО 2020!

Македонската ракометна репрезентација на денешната ждрепка за квалификациите за Европското првенство во 2020. година ги доби своите противници. Македонија во квалификациите на патот до своето шесто Европско првенство во историјата се најде во Групата 3 и ќе игра со репрезентациите...

Ристовски кариерата ја продолжува во Бенфика!

Македонскиот репрезентативец, Борко Ристовски својата кариера ќе ја продолжи на Пиринејскиот полуосторв, но не во Шпанија, туку во Португалија. Ова делува изненадувачки ако се земе предвид на тоа што Борко беше поврзуван со низа гиганти од Германија и Франција. Ристовски ...

Ајде, Ајде, ВАРДАРЕ! Познати термините за пеколот наречен четвртфинале во ЛШ!

Европската ракометна репрезентација ги предодреди терминит во кои ќе се одржат четвртфиналињата во ракометната Лига на шампиони, меѓу кои е и нашиот Вардар. Вардар ќе настојува да се протне до Фајнал-форот, па со актуелниот статус европски шампион, да атакува повторно...
SEAT

DUSTER
SEAT

MEGASPORT

Gastrogard
SEAT
GoodNature

NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV